Державну атестацію випускників спеціальності 050102 – "Економічна кібернетика” здійснює Державна екзаменаційна комісія.
Вищій навчальний заклад (ХНТУ) вибрав структуру завдань державної атестації випускників (кваліфікаційний рівень бакалавр) – державний екзамен з економічної теорії та захист випускної роботи.
Вищій навчальний заклад (ХНТУ) вибрав структуру завдань державної атестації випускників (кваліфікаційний рівень спеціаліст магістр) – державний екзамен за фахом та захист дипломної роботи.
Комплексний державний екзамен за фахом включає завдання з 4 нормативних дисциплін циклу професійної підготовки.
Кваліфікацію випускникам присвоює Державна екзаменаційна комісія. Кваліфікація визначається освітньо-кваліфікаційним рівнем і спеціальністю.
Мета Державного екзамену – визначення рівня теоретичної підготовки випускників, їх вміння самостійно, науково обґрунтовано і творчо приймати професійні рішення з врахуванням їх соціальних і екологічних наслідків.
Випускники з вищою освітою за професійним спрямуванням "Економічна кібернетика” повинні знати :
- знати основні особливості об’єктів та процесів комп’ютеризації (зокрема виробництва, торгівлі, посередництва, фінансової інфраструктури та інше), що впливають на створення прикладних програмних засобів аналізу економічної діяльності.
- історію України , українську та зарубіжну культуру, основи філософії і економічних теорій, іноземну мову.
- основи економіки, наукової організації праці та виробництва.
- основи трудового законодавства, правила та норми охорони праці, авторського права, безпеки життєдіяльності, та протипожежного захисту.
Випускники з вищою освітою за професійним спрямуванням „Економічна кібернетика” повинні уміти:
- обстежувати предметну галузь користувача, засоби інформатики з метою формування завдання на проектування інформаційно-аналітичних систем для аналізу та прогнозу ефективності виробничої та комерційної діяльності підприємств.
- вибирати та обґрунтувати вибрану інформаційну технологію підтримки прийняття рішень в економічній сфері, а також її окремі компоненти (бази даних та знань, експертні системи, алгоритми підтримки та прийняття рішень, розподілені системи інформаційного забезпечення для прийняття рішень , організаційне забезпечення на інше).
- відтворювати досвід практичної діяльності шляхом самостійного вибору та застосування типових методів (алгоритмів) діяльності у стандартних умовах.
- вирішувати типові фахові завдання шляхом застосування типових методів (алгоритмів) діяльності.
Державний екзамен проводиться у відповідності до вимог освітньо-професійної програми і державних кваліфікаційних вимог.
До атестації допускаються студенти , які успішно завершили теоретичний і практичний курси навчання.
За результатами атестації на заключному етапі навчання у вищому навчальному закладі Державна екзаменаційна комісія приймає відповідне рішення, відзначає особливі успіхи випускників і рекомендує найбільш підготовлених для отримання наступних освітянських рівнів.
|